Сила жертви Ісуса Христа.

Я впевнений в тому, що Бог нам дав величезний подарунок це мова (language, язык). Завдяки цьому унікальному подарунку ми маємо можливість спілкуватись, передавати інформацію, атмосферу та настрій. Мова конвертує задуми, емоції, почуття в слова, а слова в свою чергу, уже у зворотньому напрямку викликають в нас почуття, емоції, думки.

Краса та сила мови в її епітетах, образах, метафорах. Ми не уявляємо собі життя без емоційно наповнених: «час летить», «сонце золоте», «серце добре», «душа співає»… Так, в образах ми передаємо доброту, любов, духовність. В притчах та приказках передаємо мудрість життя, передаємо великі, незрівнянні істини доступним та зрозумілими образами, словами, порівняннями. Біблійні метафори та епітети особливо сильні та яскраві: «віра як гірчичне зерно», «рід гадючий», «пастир добрий», «квочка яка збирає курчат під крила свої», «агнець Божий».

“Наступного дня Іван бачить Ісуса, що до нього йде, та й каже: Оце Агнець Божий, що на Себе гріх світу бере!”

‭‭Iвана‬ ‭1:29‬ ‭

Ягня заколене на Пасху символізувало Ісуса Христа. Апостол Іван використовує знайомий і простий образ ягняти і надає інший смисловий відтінок, зрозумілий багатьом людям на протязі багатьох століть. Ісус -Агнець Божий, що на Себе бере гріх світу. В нашій людській цивілізації по іншому не могло бути. Бог оприділив: «без пролиття крові немає відпущення». В Його ранах ми оздоровились, ще один образ який відображає духовну реальність.

“Він тілом Своїм Сам підніс гріхи наші на дерево, щоб ми вмерли для гріхів та для праведности жили; Його ранами ви вздоровилися.”

‭‭1 Петра‬ ‭2:24‬ ‭

Ми, звичайно, не помираємо фізично. Слово «смерть» (померли) фігурує образно та символізує переміну життя, думок та переоцінку цінностей для нас, людей. Ісуса смерть не була образом, а реальністю. Ми ототожнюємо себе з Христом Ісусом.

Терновий вінок на голові Ісуса Христа це очищення наших помислів. В крові Ісуса Христа ми маємо прощення наших гріховних думок. Наші думки, наміри серця очищені, омиті, освячені, виправдані в Ісусі Христі.

Розп’яті руки прибиті до хреста це очищення діл наших рук. Це прощення того, що ми зробили, прощення наших гріхів. Більше того в крові Ісуса ми маємо очищення та переміну наших діл. Пам’ятаєте: «хто крав, нехай більше не краде, а працює своїми руками»?

Прибиті ноги до хреста це очищення нашої дороги життя. Дорога життя це спосіб як ми живемо, це наші цінності та преорітети, це наш світогляд. В жертві Ісуса ми маємо прощення та переміну нашої життєвої дороги.

«Блажен муж, що за радою несправедливих не ходить, і не стоїть на дорозі грішних…»

‭‭Псалми‬ ‭1:1‬ ‭

Тіло поранене бичами та пробите списом це наше оздоровлення. Оздоровлення не тільки фізичне від наших хвороб, хоча і це також. В Його ранах ми маємо оздоровлення емоційне, оздоровлення від наших страхів і переживань. Оздоровлення наших сімейних відношень, атмосфери на наших робочих місцях та оздоровлення нашого суспільства.

Земля покроплена кров’ю Ісуса Христа має зцілення від прокляття. Земля більше не проклята через гріх Адама, вона благословенна через жертву Ісуса Христа.

В жертві Ісуса Христа ми маємо відкуплення самих себе, нашої сутності, нашого сенсу життя, нашої землі. І хоча зараз ми не можемо бачити повноту відкуплення, повноту благословіння через жертву Христа, ми побачимо у свій час в майбутньому приходу Ісуса Христа. А в ньому відкуплення нашого тіла, наша слава, наша свобода, наше вічне життя.

-V.

Advertisement

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s