Коли народився Ісус Христос?

25 грудня чи 7 січня, Юліанський чи Григоріанский календар? Була в той час весна чи може осінь коли народився Ісус Христос? За часу правління царя Ірода та імператора Августа, перепис населення по всій імперії, та первосвященицькі черги… В який час?.. Думки та версії рІзні. Як могло так статись, що найвідоміша людина в західному світі, в західній цивілізації є, а точного дня народженя немає? Та що там дня, ми не знаємо точно в якому році народився Христос…

Роздуми та бурні дискусії, коли саме народився Ісус, заглушують собою інші важливіші істини. Вдумайтесь, уявіть собі той час, побачте ті образи, події, перепис, хор ангелів і пастухи… Переповнений Назарет, із доступного транспорту не комфортні осли, їжа-скромна і хлів не найкраще місце для народження дитини. Ясла та не найкращої якості пеленки якими Марія сповила Ісуса.

Вся історія народження наповнена переживанням, важким, а інколи безвихідним становищем, страхом, суєтою і… любов’ю. З одніє сторони важкий матеріальний, фізичний, психологічний та емоційний стан, а з іншої сторони особлива атмосфера любові і турботи, служіння і вірності в цей самий важкий і нестабільний час.

«Бо Дитя народилося нам»

(Ісая 9:6)

Народився Спаситель, народився Той, Кому дадуть ім’я «Еммануїл»…

‭‭Ця істина важливіша за місце (де саме народився) і час (коли іменно)…

Все ж таки коли народився Ісус? В грудні? Весною? В Жовтні?

Не повірите. Ісус народився до створення світу.

Ось як описує Біблія:

Він є образ невидимого Бога, роджений перш усякого творива. Бо то Ним створено все на небі й на землі, видиме й невидиме, чи то престоли, чи то господства, чи то влади, чи то начальства, усе через Нього й для Нього створено! А Він є перший від усього, і все Ним стоїть.”

‭‭До колоссян‬ ‭1:15-17‬ ‭

Так це написано про Ісуса. Народжений перш усякого творива. Він був завжди з Отцем, і все створено Ним. Яким чином це було, як саме, якого часу я не знаю. Але знаю, що написано так:

«Бог явився в тілі»- 1 Тим 3:16

І це та подія яку ми святкуємо. Прихід Ісуса Христа в наш всесвіт, на планету земля. В наш із вами світ, який потребував перемін, надії і спасіння…

Чому? Тому, що:

“Так бо Бог полюбив світ, що дав Сина Свого Однородженого, щоб кожен, хто вірує в Нього, не згинув, але мав життя вічне.”

‭‭Вiд Iвана‬ ‭3:16‬ ‭

Можемо погодитись з тим, що Церква не знає точний день і рік коли народився (воплотився) Ісус Христос. Але це ні в якій мірі не зменшує величини події, значимості та впливу її на людство.

Різдво… Народження Ісуса… Нова епоха… Нова сторінка в історії людства. Новий відлік часу не тільки в історії літочислення, а в часі який Бог предопреділив всьому людству. Різдво- в Божому плані- спасіння людини…

А з чим у вас асоціюється Різдво?

Advertisement

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s