Життя як воно є. Нерозділена спадщина

Від чого залежить життя людини?

“І озвався до Нього один із народу: Учителю, скажи братові моєму, щоб він спадщиною поділився зо мною. А Він відказав йому: Чоловіче, хто поставив над вами Мене за суддю або за подільника? І промовив до них: Глядіть, остерігайтеся всякої зажерливости, бо життя чоловіка не залежить від достатку маєтку його.”

‭‭Луки‬ ‭12:13-15‬ ‭

Я стараюсь уявивити собі цю картину. Що коїться в серці цього чоловіка який прийшов до Ісуса? А в реальності картина написана не яскравими фарбами. Батьки померли тому, що спадщина від батьків. Не знаємо як багато часу пройшло.. Але між братами сварка. Сварка через маєток, спадщину, гроші… Один забрав і не хоче поділитись… Брати… Сімя… Що вартують сімейні цінності, коли цінність вимірюється матеріальним: грошима, маєтком, полем, будинком, посадою, положенням в суспільстві?… Чим можна виміряти братські відносини? Чим вимірюються сімейні, родинні відносини? Який критерій цінностей в житті окремої людини, церкви і людства в цілому? Хочеться сказати, закричати, що цінності духовні, цінності в любові, в прощенні, в розумінні… Але глибоко в серці розумію реальність інша, реальність страшна, зажерлива, егоїстична, жебрацька… Частина спадщини цінніша за брата, за сім’ю, за батьківську любов, за мамину колискову, за батькову посмішку… На жаль… Це тоді, в той час, в час Ісуса Христа… Але і сьогодення не змінилось. Гроші і положення не вирішують все, звичайно, але вирішують багато.

«Щастя не в грошах»- філософська правда, в реальність сьогодення вона мало вписується. Коли є гроші жити простіше, проблеми вирішуються простіше. Якщо є фінанси діти навчаються в кращих школах і університетах, і в інших країнах також. Лікуються люди також в кращих лікарнях, і народжують в найкращих… В родині тебе також більше поважають якщо в тебе сума в банку, в доларах… Не у всіх родинах звичайно, в багатьох… Така тенденція. Така реальність… Таке життя…

Прохання цього чоловіка, «розсуди мене з братом, він не хоче поділитись спадщиною»- прорізає роки, століття. Показує що людина не помінялась… «Розсуди мене з братом»- депресивний крик відчаю егоценричного світу. Світу підлості і зажерливості, лукавства і грошолюбства. «Ісус розсуди мене з братом»- крик через століття, більше, через тисячоліття…

Ісус це прохання не проігнорував.

Ісус відповів! Правда, зовсім не так, як хотілось цьому чоловікові. Ісус не пішов з ним до його брата, не засоромив його, не розділив спадщину порівну, справедливо і чесно. Ісус починає говорити про речі які б люди не хотіли чути. Про зажерливість і грошолюбство. Ісус не виконує прохання цього чоловіка, Він звертає увагу на інше, на інші цінності, на інше життя. Він вертає Божі істини на їхнє належне місце в шкалі цінностей людської свідомості.

Бог управляє, або Богом управляють. Іншого не існує. І глибоко в душі ми розуміємо, що управляє і царює Бог; правда не завжди гордість і самовпевненість приймає це. Людське «Его»- хоче царювати, правда від цього бажання нічого не міняється. Царює і управляє всесвітом, а також і людиною- Бог.

Ісус говорить:

«життя чоловіка не залежить від достатку маєтку його».

Як не залежить?

Ісус, ми протестуємо, ми не розуміємо! Від чого тоді залежить життя людини? Вірніше від кого?

Життя людини залежить від Бога, від її Творця, від віри людини, від її духа, від внутрішнього світильника…

Біблія чітко і ясно показує цю істину. Життя людини залежить від Бога.

“І Він розповів їм притчу, говорячи: В одного багача гойно нива вродила була. І міркував він про себе й казав: Що робити, що не маю куди зібрати плодів своїх? І сказав: Оце я зроблю, порозвалюю клуні свої, і просторніші поставлю, і позбираю туди пашню свою всю та свій достаток. І скажу я душі своїй: Душе, маєш багато добра, на багато років складеного. Спочивай, їж та пий, і веселися! Бог же до нього прорік: Нерозумний, ночі цієї ось душу твою зажадають від тебе, і кому позостанеться те, що ти був наготовив?…”

‭‭Луки‬ ‭12:16-20‬ ‭

“А ну тепер ви, що говорите: Сьогодні чи взавтра ми підем у те чи те місто, і там рік проживемо, та будемо торгувати й заробляти, ви, що не відаєте, що трапиться взавтра, яке ваше життя? Бо це пара, що на хвильку з’являється, а потім зникає!… Замість того, щоб вам говорити: Як схоче Господь та будемо живі, то зробимо це або те.”

‭‭Якова‬ ‭4:13-15‬ ‭

Цінність життя людини в іншому.

Напевно для розуму який видить світ в матеріальній площині цього не зрозуміти. Життя людини цінне саме по собі і не вимірюється можливостями і силою, тобто грошима. Життя людини залежить від Бога і цінне змістом, сенсом, свободою, волею, цінне Богом…

– V

Advertisement

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s